Prekės kodas: PN-039
Turimas kiekis: 16
Sudedamosios dalys: 100 % kmynų sėklos. Svogūninio augalo Nigella sativum sėklos. Juodgrūdės apjungia raudonėlio juodųjų pipirų ir svogūnų skonius. Jų dedama į daržovių, varškės, žuvų, paukštienos patiekalus. Manoma, kad šios sėklos gerina smegenų veiklą, skatina virškinimą, turi šlapimą varančių savybių, pasižymi antidepresiniu poveikiu, turi vitaminų A ir B2.
Grynasis kiekis: 100 g
Energinė ir maistinė vertė 100 g: 333 kcal/1394 kJ, riebalų 14,6 g, iš kurių sočiųjų riebalų rūgščių 0,6 g, angliavandenių 49,9 g, iš kurių cukrų 0,6 g, baltymų 19,8 g, druskos 0,0 g.
Laikyti sausoje ir vėsioje vietoje.
Kilmės šalis: | Lietuva |
Gamintojas: | UAB „Inrijo“ |
Kmynai – išskirtinio skonio prieskonis. Nors kmynas laikomas tradiciniu lietuvišku augalu, bet išties yra kilęs iš Artimųjų Rytų. Kmyno vaisiai prieš tūkstančius metų naudoti Egipte. Vėliau graikai bei romėnai kmynus vartojo ir kaip maistą, ir kaip vaistą. Šiuolaikiniais moksliniais tyrimais patvirtinta, kad kmynų sėklose yra daug žmogui naudingų maisto medžiagų. Kmynuose gausu geležies, todėl kmynų arbata apsaugos nuo mažakraujystės. Esant sutrikusiam virškinimui rekomenduojama gerti kmynų arbatą, kuri puikiai tinka malšinti pilvo skausmą ir vaikams. Gerti kmynų arbatą rekomenduojama siekiant reguliuoti svorį, nes ji greitina medžiagų apykaitą bei neleidžia organizme kauptis cholesteroliui. Ruošdami kmynų arbatą porą šaukštelių kmynų užpilkite stikline vandens ir kaitinkite kol užvirs.
Kmynai gali turėti įtakos gliukozės kiekiui kraujyje, todėl sergantiems diabetu dideli kiekiai kmynų nerekomenduojami.
Derėtų vengti vartoti kmynus likus porai savaičių iki operacijos, nes kmynai gali skystinti kraują.
Energinė ir maistinė vertė 100 g: 333 kcal/1394 kJ, riebalų 14,6 g, iš kurių sočiųjų riebalų rūgščių 0,6 g, angliavandenių 49,9 g, iš kurių cukrų 0,6 g, baltymų 19,8 g, druskos 0,0 g.
Daugiau skaitykite: https://sveika.lt/kmynu-nauda-ir-naudojimas-kmynu-arbata/